קרן קולן
אימון אישי אימון עסקי
ד"ר קרן קולן
התקשרו עכשיו!052-8776659
 

ייעוץ לגיל השלישי

נמצא כי פעילות מוחית וחשיבתית משפרת את איכות החיים ומעכבת או מונעת מחלות הקשורות לגיל. בגיל השלישי ישנן התמודדויות בחיי היום יום שיכולות לבוא לידי ביטוי במספר גורמים: התמודדות עם שינויי הגיל, בדידות, יחסים משתנים בין ההורים לילדים, זוגיות, קריירה ועוד.
הגיל השלישי מהווה נקודת מפנה בחיים. לפעמים יש צורך באתגרים חדשים או בשינוי מהותי וישנו רצון לממש חלומות, שאיפות ומטרות שלא הושגו עד כה. עדיין יש מקום להתפתחות וצמיחה וחיפוש יעדים חדשים.
השינויים המהותיים שחלים בגיל השלישי או עם היציאה לפנסיה הם הצורך לארגן מחדש את סדר היום, שינויים ביציבות הכלכלית והחברתית, שינויים במצב הבריאותי, שינויים בתפיסת הזהות העצמית כתוצאה מהגיל, הצורך למלא את שעות הפנאי, הרצון לתעסוקה או קריירה חדשה ועוד.
אימון לגיל השלישי תורם למציאת אפשרויות חדשות ולמינוף צרכים קיימים. לאחר בדיקת הערכים האישיים, החוזקות, החסמים, ההצלחות והמטרות נבנית תוכנית מותאמת אישית וניתנים כלים על מנת לאפשר צמיחה, עניין והגשמת שאיפות וחלומות בשנים הבאות.
מטרות האימון הנן ליצור הזדמנויות, לשפר את איכות החיים, לארגן מחדש סדר יום מותאם לחיים החדשים, לפתח תחביבים ותחומי עניין, למצוא תעסוקה באמצעות התנדבות, הקמת עסק או מיזם או פיתוח קריירה חדשה, ייעוץ לפעילויות פנאי, חיזוק קשרים חברתיים ופעילות בקהילה ועוד.
בתהליך האימון לגמלאים נבנה חזון לשנים הקרובות, על מנת לאפשר יצירת הזדמנויות ייחודיות וחדשות, ולייעל בחירות וקבלת החלטות.

האם אתם מרגישים מאושרים? חושבים שבריאותכם טובה? האם יש לכם רכוש כלשהו, כסף, משכורת או נכסים?

האם יש לכם מספיק שעות פנאי? האם אתם יודעים לנצל היטב את הזמן? האם אתם יודעים איך לארגן לעצמכם זמן חופשי? האם פיתחתם לעצמכם תחביבים?

מטרת האימון לרווחה ופנאי לגרום לכם לנצל את המשאבים העומדים לרשותכם על מנת ליצור לעצמכם זמן פנוי. תקבלו כלים איך לארגן ולנהל נכון את הזמן שלכם. במסגרת הזמן הפנוי שנוצר תוכלו ליצור לעצמכם תחביבים ולעסוק בהם, ללמוד, לעסוק בתחומים שאתם אוהבים, להקדיש זמן לחברים ולמשפחה, לצאת לחופשות ולהבין מה הפעילויות המועדפות עליכם, שאותן אתם עושים מרצון ולא מכוח ההכרח. תוכלו להבחין בין אתגרים ומיומנויות ולהשיג מטרות, וכיצד להתמקד ולהתרכז בזמן החופשי שלכם. תוכלו להנות ולבלות ולשלב את הפנאי במסגרות שונות כגון בעבודה, במשפחה ובחברה. תהיו חופשיים לפעול כרצונכם ועל פי נטיות לבכם תוך מיקסום וניצול של הכלים העומדים לרשותכם. תוכלו להעלות את רמת המודעות העצמית וההתפתחות האישית שלכם.

ראו גם:
אימון אישי
האימון האישי (קואוצ'ינג) מיועד לתת לכם דחיפה וכלים לנוע קדימה תוך ניצול החוזקות והמשאבים שלכם. כך תוכלו להשיג את המטרות שקבעתם לעצמכם, על פי החזון העתידי שלכם.
אימון לפנאי למטרת גיבוש תחביבים וניהול זמן יעיל

 
Valid CSS3