קרן קולן
אימון אישי אימון עסקי
ד"ר קרן קולן
התקשרו עכשיו!052-8776659
 

חשיבות אימון ממוקד תוצאות

אימון אישי או עסקי נקרא גם קואוצ'ינג (Coaching). שיטת האימון מתבצעת באמצעות הדרכה או הנחיה אישית ליחידים או לקבוצות.

מטרת אימון ממוקד תוצאות הנה להביא אנשים להצלחות ולתוצאות מקסימליות בחייהם האישיים, בבחירותיהם המקצועיות והתעסוקתיות, ובמכלול הארגונים והעסקים בהם הם מצויים ועוסקים. תכלית האימון היא הצלחת המתאמן. האימון שונה מכל גישה אחרת בכך שמטרתו וייעודו להוביל את המתאמן אל הגשמת יעדיו, מטרותיו וחלומותיו באמצעות הכלים והיכולות הנתונים בידיו כבר כעת, ולא לנסות לשנותו בכל דרך שהיא. לא נעשה שימוש חודרני עמוק בתהליכים ומאורעות חיים מעברו של המתאמן. כמו-כן, האימון הוא שיטה שמטרתה לשאוף לתוצאות ממוקדות בזמן קצר יחסית.

בבסיסו של האימון קיימת הגישה כי האדם חופשי ומומחה לעצמו ולחייו. לכל אדם באשר הוא נתונה בחירה חופשית ויש ביכולתו לשנות את מציאות חייו על ידי שינוי דרך התנהלותו ופועלו. כמו-כן יש אפשרות לאדם לשנות את דרך תפיסתו את חייו. בדרך של הסתכלות שונה על החיים שלו, האדם יכול ליצור לעצמו מציאות אחרת.

כאשר אדם או ארגון מחליטים להגיע לאימון, לרוב הם מצויים במשבר, חווים קושי, זקוקים לשינוי או נמצאים בעיצומה של פרשת דרכים כלשהיא. מרבית בני האדם אינם מסוגלים להוביל בעצמם תהליך שינוי פנימי, ולכן הם זקוקים לעזרה חיצונית בדמותו של המאמן המקצועי. המאמן מקשיב ומתבונן, ובאמצעות הכשרתו וניסיונו המקצועיים, באמצעות הכלים השונים והמגוונים, יכולותיו והחשיבה המוגדרת כחשיבה ממוקדת תוצאות, יכול המאמן לאפשר דרכי פעולה אחרות, אפשרויות חשיבה שונות, ולהעצים ולעודד את המתאמן אל עבר הגשמת יעדיו, מטרותיו והצלחותיו. תהליך האימון כולו מתבצע באמצעות סדרת מפגשים בין המתאמן למאמן, כאשר במהלכן המתאמן מגדיר את מכלול היעדים אותם הוא שואף להשיג בחייו.

ראו גם:
שיטת האימון
האימון האישי והעסקי מתקיימים בפגישות אישיות. שיטת הקואוצ'ינג היא אימון ממוקד תוצאות. האימון מביא להצלחת המתאמן בחיים באמצעות פעולות מכוונות להשגת יעדים ומטרות.
אם עדיין לא השגתם את מטרותיכם בחיים צרו קשר עכשיו!

 
Valid CSS3